25 Μαρ 2013

Εύκολα τα Χανιά, 3-0 την Επισκοπή

Σε τυπική διαδικασία μετέτρεψαν το παιχνίδι απέναντι στην Επισκοπή, τα Χανιά στο στάδιο Θ. Βαρδινογιάννης.
Οι φιλοξενούμενοι δεν άφησαν πολλά περιθώρια στους γηπεδούχους και προηγήθηκαν στο 35ο λεπτό με πέναλτι του Γωνιωτάκη, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη το παιχνίδι κύλησε στον ίδιο ρυθμό με τον Μποχώνη να κάνει το 2-0 στο 85ο λεπτό και τον Πάγκαλο στο 94 να ολοκληρώνει το θρίαμβο στο τελικό 3-0.
Επισκοπή (Γιώτης Σταματόπουλος): Κελαϊδής, Μαραθιανός (65' Τριχάκης), Ρουμπάκης, Ψωμάς, Φρατζεσκάκης, Κοζανίδης, Δελήμπασης, Σαχμπατσίδης (81' Βελονάκης), Τζέκος, Τριανταφύλλου.
ΑΟ Χανιά (Μουράτ Σεροπιάν): Θεοδωρόπουλος, Κορτσινίδης, Πυθαρούλης (63' λ.τ Μποτωνάκης), Βουρβαχάκης, Ζντράβκοβιτς, Τσατσαρής, Παπαζούδης, Μποχώνης, Ταταράκης, Γωνιωτάκης (74' λ.τ Ζαντριάς), Πάγκαλος.