30 Μαρ 2013

Εξασφάλισε τη παραμονή του ο ΟΦΗ στη Super League

Φωτογραφία για Εξασφάλισε τη παραμονή του ο ΟΦΗ στη Super League
Ο ΟΦΗ υποδέχτηκε στο «Γεντί Κουλέ» τον ΠΑΣ Γιάννινα για τον μεταξύ τους αγώνα, στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής της Superleague. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν τον στόχο τους και με νίκη 2-1 πραγματοποίησαν το σημαντικότερο βήμα για την εξασφάλιση της σωτηρίας τους. Ο Παπάζογλου άνοιξε το σκορ για τους Κρητικούς στο 17’, ενώ το σκορ διπλασίασε ο Κουτσιανικούλης στο δεύτερο ημίχρονο(65’). Από την άλλη ο ΠΑΣ ήταν σε μια από τις κακές του ημέρες, ενώ οι παίκτες φαίνονταν… μουδιασμένοι στον αγωνιστικό χώρο μετά και το γρήγορο γκολ στο πρώτο μέρος. Η εικόνα της ομάδας του Γιάννη Χριστόπουλου δεν άλλαξε στην επανάληψη, με τον Γιάκο, ωστόσο, να μειώνει στο 2-1 και να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο «Γεντί Κουλέ». Να σημειωθεί πως με τον Παπάζογλου σκόρερ  οι Κρητικοί μετρούν τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες. Απόλυτα ικανοποιημένος για τη σημαντική νίκη 2-1 του ΟΦΗ επί του ΠΑΣ Γιάννινα στο Ηράκλειο εμφανίστηκε ο Γιάννης Πετράκης δευτερόλεπτα μετά της ολοκλήρωσης της αναμέτρησης στο «Γεντί Κουλέ». «Στο πιο σπουδαίο παιχνίδι της χρονιάς είχαμε μια πολύ καλή παρουσία. Παρουσιάσαμε πολύ καλή οργάνωση και στην ουσία ο αντίπαλος δεν μας δημιούργησε ευκαιρίες», τόνισε στις πρώτες του δηλώσεις στην κάμερα της Nova ο τεχνικός των Κρητικών. Και πρόσθεσε: «Ελέγξαμε το παιχνίδι με τον τρόπο που επιλέξαμε να παίξουμε, γίναμε επικίνδυνοι, κερδίσαμε με 2-1 και γι' αυτό είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος». Απογοητευμένος ο Χριστόπουλος είπε μετά το ματς: «Δεν μας πήγε το παιχνίδι λίγο. Δεχθήκαμε γκολ στο πρώτο 15λεπτο και στη συνέχεια προσπαθήσαμε να αλλάξουμε τα πράγματα, όμως δεχθήκαμε άλλο ένα», έκανε τον μίνι-απολογισμό του ο προπονητής του ΠΑΣ, Γιάννης Χριστόπουλος, μιλώντας στη Nova μετά το τέλος του αγώνα στο «Γεντί Κουλέ». Αμέσως, έδωσε το σύνθημα για τη συνέχεια: «Δεν μπορούμε να μείνουμε σε αυτή την ήττα. Προχωράμε με τα επόμενα παιχνίδια».