30 Σεπ 2012

ΤΕΛΙΚΟ:ΠΑΟΚ-ΑΡΗΣ 4-1

O ΠΑΟΚ... σκόρπισε τον Άρη (4-1), βάζοντας όλα τα γκολ στο πρώτο μέρος και στην επανάληψη «έριξε ταχύτητα», αν και ο κόσμος ζητούσε κι άλλα! Με 9 τέλειωσε ο «δικέφαλος», με 10 οι «κίτρινοι»!
Σεληνιασμένος ο ΠΑΟΚ που υπέταξε τον Άρη με σκορ 4-1. Ένα ημίχρονο όνειρο για τον Δικέφαλο του Βορρά και εφιάλτης για τους «κίτρινους». Το «ασπρόμαυρο» πάρτι ξεκίνησε στο 11ο λεπτό με τον Λόρενς, συνεχίστηκε με τους Κατσικά στο 23’, 26’ Φωτάκης. Μείωσε ο Αγκάνθο στο 39’ και ολοκληρώθηκε στο 43ο λεπτό με το γκολ ποίημα του Αθανασιάδη.
Για τον ΠΑΟΚ, το 4-4-2 δεν άλλαξε ούτε και στο παιχνίδι με τον Άρη. Ο Γλύκος κάτω από τα δοκάρια, στην άμυνα οι Λίνο, Κατσικάς Κουμάλο και Έτο. Στη μεσαία γραμμή οι Ρομπέρ, Κάτσε, Λάζαρ και Φωτάκης και στην επίθεση οι Αθανασιάδης και Λόρενς.